“Smutné konstatování Honzejka z Hospodářek: Havel už se vrátit nemůže”

Published on Tuesday, May 07, 2019

Francouzský filozof Bernard-Henri Lévy se v textu pro Hospodářské noviny pohoršoval nad Andrejem Babišem slovy „Pomoc! Ať se vrátí Václav Havel!“ Právě na jeho slova reagoval komentátor Petr Honzejk, a vysvětloval, proč se Havel teď vrátit nemůže. Byl dle Honzejka anomálie. Zato Babiš je podle jeho názoru ztělesněním toho, že Češi považují vyčůranost za legitimní politiku. A dokud v Čechách nevymřou ti, kdo takhle smýšlejí, bude mít Babiš úspěch. Ale s jeho slovy polemizoval člen RRTV Vadim Petrov.

Honzejk má pro francouzského filozofa pochopení: „Jeho zděšení se dá rozumět. Pohled na slovenského multimiliardáře, který vystupuje coby český nacionalista chránící ‚obyčejné lidi‘ před úklady nepřátelského světa, je skutečně příznačný. Tak dokonalou demonstraci absurdity střední Evropy by nevymyslel ani Václav Havel v roli dramatika.“ Ale hned dodává, že Babiš je symptom, nikoliv vůdce, který Čechy svedl na scestí. Takže Havel se jen tak nevrátí.

Read more : https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Smutne-konstatovani-Honzejka-z-Hospodarek-Havel-uz-se-vratit-nemuze-580581